PŘÁTELSKÁ ŠKOLA (dvoudenní workshop)

MariA_portrait1_IMG_3092-150x150

Přátelská škola je projekt, který je zaměřen na stávající a budoucí učitele. Jeho podstatou je roční trénink Nenásilné komunikace (NVC, Nonviolent Communication), která se ve světě s úspěchem využívá pro účely urovnání nebo mediace i velmi vážných a vleklých sporů. Přístup vychází z porozumění vnitřním motivům lidského jednání a utváření nových návyků v komunikaci, pomocí nichž lze efektivně řešit každodenní konflikty a nedorozumění.

Prvním krokem připravovaného vzdělávání je dvoudenní workshop s certifikovanou trenérkou Nenásilné komunikace paní Marianne Göthlin ze Švédska, která má letité praktické zkušenosti s aplikací NVC při výchově a vzdělávání dětí. V roce 1998 založila školu, která využívá tento přístup. Důsledkem bylo velmi citelné zredukování projevů násilí mezi dětmi i stresu, kterému jsou vystaveni učitelé i děti. To se podařilo již během prvního roku fungování školy.

Rozhovor s paní Marianne o školství: „Pojď, najdeme jinou cestu“ aneb Nenásilná řeč s dětmi

Smyslem workshopu je umožnit skupině učitelů přesvědčit se o užitečnosti tohoto přístupu a podnítit tak zájem o další studium. Aktivně vyhledáváme stávající i budoucí pedagogy, kteří chtějí popsané problémy řešit a jsou připraveni pracovat sami na sobě.

Pokud vás to zaujalo, prosím sledujte stránky workshopu, kde se dozvíte aktuální informace.

Máte-li jakýkoli dotaz nebo chcete-li přispět, napište mi prosím, na můj e-mail.

Za tým organizátorů se těší

Jarmila


Podrobnosti o akci
nahrávám mapu....

Datum a čas
07.02.2015–08.02.2015
Celý den

Místo
Praha
Místo odjezdu:
bude upřesněno e-mailem

Lektor
Marianne Göthlin,
Helena Kurzweilová

Kategorie
Vícedenní workshopy

Zpět na Akce