DŮVĚRA

Duvera

DŮVĚRA

Chtěla jsem koupit dárek příbuzné, která bydlí v jiném městě než já. Koupit a doručit jí ho, protože jsem věděla, že se teď brzy neuvidíme. Její i moje vytíženost setkání nepřály.

Chvíli jsem přemýšlela, co by jí mohlo udělat radost a pak mě to napadlo. Koupím dárkový poukaz do salonu s masážemi a kosmetikou, ať si sama vybere, jak se nechá hýčkat a rozmazlovat.

Dohledala jsem nejbližší salon. Byl ve vedlejším městě. Zavolala jsem majitelce, vysvětlila jí o co mi jde a domluvily jsme se. Já pošlu peníze na účet salonu a ona dárkový poukaz poštou na adresu, kterou jsem jí nadiktovala. Při tom se zeptala, zda to stačí až zítra, že dnes už to asi nestihne.

Zaujalo mě to. Nikdy jsme se neviděly, nezná mě a přesto, aniž by počkala na peníze na kontě, hned byla ochotná, co nejdříve poukázku odeslat. Potěšila mě ta důvěra.

Byla ovšem oboustranná. Obě dvě, ona i já, jsme šly do rizika. Neznaly jsme tu druhou na konci telefonu, nevěděly jsme, co je zač.

Ve společnosti, kde na vše co dělám, potřebuji nejlépe kolkovanou žádost a nejméně čtyři kulatá razítka k tomu, se najdou lidé, kteří věří ústním dohodám. Jsem nadšená a doufám, že takových lidí bude přibývat.

Věřím, že vzájemná důvěra je pro nás všechny důležitá. Učím se vidět, že ten druhý není darebák a nepřítel, ale člověk jako já, který chce žít spokojený a smysluplný život. Tohle poznání mi přináší úlevu. A také lepší vztahy s druhými lidmi.

Důvěra paní salonu byla střípkem v mozaice společnosti, ve které chci žít. Ve společnosti plné úcty, vzájemného respektu a spokojených lidí. A každý takový střípek se počítá. Jak by řekl klasik :

„Jen houšť.“

Ještě to odpoledne jsme si napsaly. Já, že jsem odeslala peníze na konto a paní salonu, že poslala poukázku ještě dnes. Stihla to.

Mojí příbuzné poukaz opravdu přišel hned druhý den a udělal jí velikou radost. Zrovna si přála jít někam na masáž. Měla tedy vystaráno. Obdarované jsme byly vlastně všechny tři.

Jsem ráda za každý takový střípek důvěry a těším se, až jich bude přibývat.

Důvěra za důvěru.

Jarmila Klimešová
jarmilaklimesova@gmail.com
Žádné komentáře

Omlouvám se, formulář pro komentáře je uzavřen.