I TAKHLE VYPADÁ ZPĚTNÁ VAZBA

espresso

I TAKHLE VYPADÁ ZPĚTNÁ VAZBA

V malém městečku na náměstí je moje oblíbená cukrárna, protože v ní mají výbornou kávu. Proto jsem si na ni zašla, když jsem sem zase jednou dorazila. Měla jsem kofeinový absťák. Všímám si, jak se u nás poslední dobou změnilo názvosloví kávy. To, co dříve bývalo nazýváno piccolo, se nyní jmenuje espreso. Má stejný objem kávy. Protože chci přesně takovou, malou a silnou kávu, raději zdůrazňuji, že chci MALÉ ESPRESO. A takhle jsem o ni i požádala.

Paní majitelka mi ji po chvilce přinesla, zatímco jsem si povídala s kamarádkou. Pak jsem zvedla oči a spatřila mou kávu. Ale ouha, bylo to to větší espreso, kterému se říká lungo a já chtěla malé. Chvíli jsem váhala, ale pak jsem se zeptala, zda je tohle malé espreso. Chtěla jsem si pochutnat tak, jak to mám ráda.

Není, já vám přinesu to malé,“ pravila paní majitelka a opravdu mi ho za chvíli přinesla.

Bylo přesně takové, jaké jsem si přála, malé a silné. Bylo opět vynikající a já ukojila svoji kofeinovou touhu. Cítila jsem, jak se ve mně rozlévá blaho a radost. Zároveň jsem měla potřebu tu radost sdílet.

Když jsme odcházely, šla jsem za majitelkou:

Děkuji, že jste mi tu kávu vyměnila, takhle to bylo přesně ono, já jsem si TAAAK pochutnala,“ pravila jsem nadšeně.

Jsem moc ráda, že jste ji měla takovou, jakou jste chtěla, mám radost, že jste si to užila,“ pravila paní majitelka.

Vnímala jsem, že skrze moji radost má radost i ona, mezi námi proudila energie ze vzájemného vztahu, který jsme tím spolu navázaly. Bylo to cítit ve vzduchu, jak venku pravila moje kamarádka, která to vnímala taky. Takhle jsme obě nastartovaly nový den s radostí a spokojeností.

To, co nás spojuje, s druhými lidmi jsou naše mezilidské vztahy. A tady jsem ten vztah navázala hladce a jednoduše tím, že jsem vyjádřila to, co se ve mně odehrávalo, vyjádřila jsem svou pozitivní emoci, svou radost. I takhle může vypadat zpětná vazba.

Jarmila Klimešová
jarmilaklimesova@gmail.com
Žádné komentáře

Omlouvám se, formulář pro komentáře je uzavřen.