JAK JSEM PSALA EBOOK

socialni_zrcadlo

JAK JSEM PSALA EBOOK

Jsem spoluautorka ebooku, který popisuje tzv. sociální zrcadlo.

Co to vlastně je? Sociální zrcadlo je princip, podle kterého nám lidé, které potkáváme, zrcadlí zpět naše vlastnosti. Protože člověk je tvor duální, máme své kladné i záporné stránky. To, co na někom obdivujeme, je naše. Ale i to, co nám na druhém vadí, je také naše. Když to pochopíme, najdeme u sebe a přijmeme, přestane nám to vadit.

Když jsem se s tímhle principem setkala poprvé, zdráhala jsem se ho přijmout. To, že já mám i své špatné vlastnosti, které mě na jiných tak vadí, s tím se člověk nesrovnává zrovna lehko. První myšlenka byla:

„To teda ne, taková já přece nejsem.“

Když jsem to však přijala, začala se tím řídit a dohledávat je u sebe, přišla úleva.

Tím, jak jsem popisovala jednotlivé příhody do e-booku, přicházely mi ty situace do života více. Abych viděla, kde jsem nedochvilná, někdy vzteklá, jindy nespolehlivá a další. Ne, nebojte se a ani se neradujte. Nebudu vám tady vyjmenovávat své negativní vlastnosti, jen si pěkně najděte ty svoje.

Moje téma poslední doby je konkrétnost. Vidím ji téměř všude. Dostanu nekonkrétní zadání práce, nekonkrétní pozvánku na workshop, kde vidím zcela jasnou cenu, ale už ne to, co za ni dostanu. Někdo po mě něco chce, ale je nekonkrétní a já pak nerozumím, o co mu jde. Je toho docela dost.

Nekonkrétnost a nejasnost přináší strach a špatné pocity. Nevíme, co se po nás chce, a tak se bojíme, jak to zvládneme. Viz článek Pohled z druhé strany . S konkrétním vyjasněním situace nastává úleva. Uvědomuji si, jak je to důležité pro náš vnitřní klid a pohodu.

Samozřejmě, že jsem nekonkrétnost našla i u sebe. A pochopila jsem, kde ji mám a proč mě na jiných tolik dráždila.

Ale to a ještě více se můžete dočíst v  ebooku.

 

Jarmila Klimešová
jarmilaklimesova@gmail.com
Žádné komentáře

Omlouvám se, formulář pro komentáře je uzavřen.