PÁRTY POD OKNY? TO CHCE KLID ANGLIČANA

PÁRTY POD OKNY? TO CHCE KLID ANGLIČANA

V každé situaci si mohu vybrat, jak budu reagovat. Možná si říkáte, že to víte a děláte to tak. Já jsem si to o sobě také myslela. Až do té doby, než jsem se dozvěděla následující historku, která mě zaujala.

Na sídlišti začala jezdit nová autobusová linka. Velmi brzy ráno a hodně pozdě večer, když byl ještě klid, její hluk budil obyvatele blízkého paneláku. Jedna paní dostala nápad. Když nemohla změnit jízdu autobusu, místo, aby se rozzlobila, řekla si:

„ Svět je v pořádku, autobus jezdí jak má, nic zvláštního se neděje. Vše je tak, jak má být.“

A to ji tak uklidnilo, že zase usnula.

Nadchnul mě tento přístup. Tady názorně vidím, jak si mohu vybrat, jak na danou situaci mohu pohlížet. Přitom je to tak jednoduché!

Hned mě napadlo, že bych si to chtěla vyzkoušet v praxi. Jestli to opravdu funguje. Jestli mě to uklidní tak, že v klidu usnu.

Ani jsem nemusela čekat dlouho.

Mám okna do dvora a tak ke mně tolik nedoléhá hluk z ulice. Ale občas se ve vnitrobloku koná „večerní párty“ a to pak je randál skoro až do rána. Spí se při tom dost špatně.

A přesně taková situace jednou nastala. Do časných ranních hodin byl slyšet smích a hluk. Tedy spíš řehot z plna hrdla a výskání. Taková radost až do rána. „Ideální podmínky“ pro spánek. Převalovala jsem se sem a tam a pak mě to napadlo!

„ Svět je v pořádku, lidé se baví, nic mimořádného se neděje.“ řekla jsem si.

Napětí ve mně povolilo. Ne, že bych hned usnula, ale nějak mi to přestalo vadit.

Ač jsem spala jen krátce, cítila jsem se ráno odpočatá.

Vida, jak to funguje. Stačí jen povolit napětí v nás. A spánek se posléze dostaví. Stačí změnit své myšlení. Jak jednoduché. A jak účinné.

Jarmila Klimešová
jarmilaklimesova@gmail.com
Žádné komentáře

Omlouvám se, formulář pro komentáře je uzavřen.