JAK NÁS SLOVA OVLIVŇUJÍ

zelený ječmen

JAK NÁS SLOVA OVLIVŇUJÍ

Slova nás ovlivňují mnohem víc, než si myslíme. Dlouho jsem si to neuvědomovala, ale poslední dobou to pozoruji víc a víc.

Dostala se ke mně informace, že jsou 2 doplňky stravy, které posilují imunitu. Chlorellazelený ječmen. Po jarním marodění s dutinami, jsem chtěla imunitu posílit, abych se příště takové dlouhodobé nemoci vyhnula. Chlorellu už jsem dříve užívala, je v tabletách, které nemám problém polykat. A imunitu posílit potřebuji.

Ale do zeleného ječmene se mi nechtělo. Dělá mi totiž potíž pozřít něco, co mi nechutná. Já jsem ječmen sice nikdy neochutnala, ale slyšela jsem, že je to hnusný (takhle to ta dotyčná říkala) a já si z toho vyvodila pro sebe závěr, že to pít nebudu, když je to hnusný.

A měla jsem jasno.

Půjdu jen do Chlorelly. Ale bude to stačit na posílení imunity? Neměla bych zkusit i ten ječmen?“ honilo se mi hlavou.

A tady přišlo uvědomění. NĚKDO, komu to nechutnalo to řekl a JÁ, i když jsem ho nikdy neměla ani na jazyku, jsem to přijala jako FAKT a na tomto základě ho ODMÍTLA. Bylo pro mě velké překvapení, jak jsem se nechala nevědomky ovlivnit. Přijala jsem názor někoho jiného za svůj, aniž bych měla vlastní zkušenost, a řídila se jím.

Přesně tohle znám od malých dětí. Tatínek nejedl ryby, protože mu nechutnaly, a tak je nejedl ani synáček, i když nikdy nepozřel ani sousto. No jo, ale to jsou děti, ale že to děláme i v dospělosti????!!!! Hm, že by důkaz, že dospělost je jen fikce?

Tohle poznání mě přivedlo k otázce:

Kde všude to takhle dělám? Kde přijímám cizí rozhodnutí za svá, ačkoliv s tím nemám žádnou zkušenost?

Vedu k tomu pozornost a učím se vyhodnocovat, zda můj názor je opravdu MŮJ, vzniklý na základě vlastního prožitku, anebo přejatý. Jen já rozhoduji o sobě a chci to dělat vědomě. To je moje vize, ke které spěji.

A zelený ječmen? Začala jsem ho pít. 🙂

Jarmila Klimešová
jarmilaklimesova@gmail.com
Žádné komentáře

Omlouvám se, formulář pro komentáře je uzavřen.